Головна Подорожі "Дорогами рідного краю" "Чернігів – Гомель"
   
   

Чернігів – Гомель. Спільні етапи історичного розвитку

 

 

 

Програма туру:

 

1. Екскурсія по "Мисливському будиночку".

2. Гомельський Палацо-парковий ансамбль. Екскурсія по палацу Румянцевих і Паскевичей і парку.

 

 

 

 

 

Гомельський Палацо-парковий ансамбль

 

Будівництво Палацо-паркового ансамблю починалось в 1777 р. по вказівці генерал-фельдмаршала Петра Олександровича Румянцева (1725-1796), якому "село Гомій" було дароване Катериною II за видатні перемоги у війні з Туреччиною. На території стародавньорадимичського детинцю був закладено новий палац. До його створення притягувалися відомі архітектори свого часу: Я.Н. Алексєєв, К.И. Бланк, Ю.М. Фельтен, М.К. Мосцепанов. Вдало було вибране місце для будівництва - крутий берег р. Сож, який відкриває прекрасні види на зарічні далі.

Палац в Гомелі був одним з ранніх зразків архітектури російського класицизму, що зароджувався із запануванням Катерини II. Прекрасний центральний зал палацу, обрамлений колонами, з нішами і антресолями, бельведером і купольним завершенням.

Після смерті П.А. Румянцева гомельський палац успадковував його син Микола Петрович Румянцев (1754-1826гг.), видний державний діяч, канцлер Російської держави, перший голова Державної Ради, меценат, покровитель науки і мистецтв. Його внесок у формування Гомеля як європейського міста на початку XIX століття важко переоцінити.
З 1800 по 1805 рік за проектом відомого архітектора Дж. Кларка до центральної частини палацу були прибудовані два двоповерхові флігелі. Вже тоді палац починав придавати риси властиві музею. У палаці, що захоплював сучасників своєю красою і вишуканістю, формувалися різні колекції, збирачем яких був сам канцлер.

У 1834 році власником Гомелського маєтку став крупний російський воєначальник, учасник Вітчизняної війни 1812 року, що прославився під час російсько-турецької і російсько-персидських воєн генерал-фельдмаршал Іван Федорович Паскевіч (1782-1856), граф Еріванській, світлий князь Варшавський.

При новому власнику продовжилося формування Палацо-паркового ансамблю. У 1837-1851 рр. була здійснена масштабна реконструкція палацу. Роботи проводилися за проектом і під керівництвом видатного архітектора свого часу Адама Ідзьковського. Лівий флігель палацу був видозмінений: прибрані портики іонічного ордеру, надбудований третій поверх, змінене внутрішнє планування. На місці правого флігеля була зведена башта, до якої прибудували веранду з балконом. У башті були влаштовані апартаменти князя, розміщені різні колекції, військові трофеї, бібліотека. Флігель і башта з'єднувалися з центральною частиною галереями, до фасаду з боку річки був прибудований грот з верандою.

Джерело: web-сайт Гомельського Палацо-паркового ансамблю http://www.palace.gomel.by/.

 

 

Залишайте свої відгуки та пропозиції щодо даного маршруту в Гостьовій книзі.

 

MyCounter - счётчик и статистика

© 2007-2011. Пам'ятки рідного краю
Розробка та підтримка - dSb