Головна Подорожі Карта пам'яток Мена
   

Мена

 

Поселення вперше згадується в літописах під 1066 роком. У давні часи тут існував значний торговельний пункт, отож і назва міста звідси – від слова «міняти». Під час національно-визвольної війни 1648-1654 років Мена – сотенне містечко Чернігівського полку.

Стоїть у Мені невелика церква, що розмістилася в парковій зоні місцевого ринку. Висота церкви – 15 м, довжина – 18м, ширина – 8,6 м і 4 м. У старі часи в Мені було чотири церкви: Різдва Богородиці, Свято-Миколаївська, Свято-Троїцька і Свято-Михайлівська.


Домницький Різдва Богородицький монастир


Монастир розташований на північному заході Менського благочиння. Літописець розповідав, що Домницька чудотворна ікона з'явилася у старі часи у глухій місцевості на дереві. Пеньок від того дерева ще залищався до 1798 року у вівтарі Параскевської церкви Домницького монастиря.
Розповіді про дива, що йшли від тієї ікони:
У 1771 році в Березні прокотилася чума, яка забрала життя 623 чоловік. Страх опанував людьми. Знаючи про ту біду, ігумен Ієрофей звернувся до Чернігівського єпископа Феофіла, щоб той дозволив перенести святу ікону в Березну з монастиря. Дозвіл був отриманий. Із чудотворною іконою пройшли священики з віруючими навколо Березни. Чума відступила! Після такого дива кожного року 8 вересня проходив хресний хід від Березни до Домницького монастиря. Жителі Березни клопотали перед синодом, щоб кожного року з 9 вересня до 1 жовтня ікона перебувала в Березні. Довжина ікони – 24,2 см, ширина – 22 см. Навколо образу була срібнозолочена чеканка. Зверху – Свята Трійця, на 2-х кутах – серафими і по боках – Іоанн Предтеча і Іоанн Златоуст, унизу – двоголовий орел. Рама і риза зроблені по заповіту графа Іллі Безбородька його дружиною Анною Іванівною в 1822 році. Витрачено 22 тисячі асигнацій.
З часом із святого образа почали випадати дорогоцінні камінці. У 1847 році генерал Андрій Глібов подарував Домницькому монастирю шпагу з золотою оправою, в якій було золота 220 г і срібла 38,3 г. Дорогоцінний метал використали на оздобу чудотворної ікони. Домницька ікона стояла влітку в Різдва Богородицькій монастирській церкві, взимку – в Параскевській церкві.
Домницький монастир побудований на кошти графа І.А. Кушельова-Безбородька в 1800-1806 рр. Зведено Різдва Богородиці собор, у якому він похований. Зроблений за проектом Дж. Кваренгі. Монастир, як рідкісний ансамбль доби класицизму має наукову і художню цінність.

 

MyCounter - счётчик и статистика

© 2007-2011. Пам'ятки рідного краю
Розробка та підтримка - dSb