Головна Подорожі Карта пам'яток Линовиця
   

Линовиця

 

Свято-Успенська церква
Церква в Линовиці була побудована в 1735 році на кошти старшини Батуринського та Переяславського полків на честь апостола Луки. У 1778 році від старості церква розвалилася, і на місці церковного престолу побудована цегляна каплиця. Вона проіснувала до 1927 року. В 1819 році поміщиця М. Башилова побудувала кам'яну церкву із дзвіницею і кованою огорожею як пам'ятник перемоги над Наполеоном.
У Линовиці проживали князі Жевахови і де Бальмени. До них приїздили Т. Шевченко, М. Маркевич, Є. Гребінка, Жемчужніков...
Після смерті, М. Башилову поховали на церковному погості при вході із правого боку. Мирне життя приходської церкви було призупинено жовтневим заколотом 1917 року. На Прилуччині мало відомі великі постаті Миколи Давидовича і Володимира Давидовича Жевахових. Відомо, що князі Жевахови по материнській лінії є ріднею святителя Іоасафа Білгородського. Микола Жевахов провів титанічну пошукову роботу з вивчення діяльності свого великого предка. Він написав велику тритомну роботу, яка, на жаль, мало вивчена нами. В основі його творів був канонізований святитель Іоасаф Білгородський (Горленко).
У 2000 році РПЦ канонізувала до лику святих князя Володимира Жевахова, як новомученика Іоасафа Могильовського. Народився новий святитель у Линовицях 1876 року, прийняв чернецький постриг у 1924 році, став єпископом. Був єпископом Могильовським. Деякий час служив у Могильовському Нікольському монастирі. 1985 року було знищено Свято-Успенську церкву. Через деякий час місцевий священик Георгій Гангур із парафіянами побудував на старому фундаменті нову церкву. Але це була не та церква. Там не видно ні могил, ні хрестів, ні надгробних плит. Велику допомогу при будівництві надавала Ганна Тимофіївна Непран.

 

MyCounter - счётчик и статистика

© 2007-2011. Пам'ятки рідного краю
Розробка та підтримка - dSb