Головна Подорожі Карта пам'яток Ічня
   

Ічня

 

Спасо-Преображенська церква
У центрі Ічні, біля мальовничого ставка, стоїть доглянута Спаська церква. Церква кам'яна, оштукатурена, пофарбована в білий колір, двобанна, побудована разом з дзвіницею. Церковний погост укритий трав'яним килимом", обнесений кам'яною огорожею із західного боку. Зі сходу – будинок священика. Біля церкви встановлений металевий бак із нержавіючої сталі для освяченої води. Внутрішня частина храму приваблює бездоганною чистотою. Дбайливими руками оздоблений іконостас і кожна ікона. Привертає увагу ікона великих розмірів Іржавецької Матері Божої (копія). Подібна ікона знаходиться у Спасо-Преображенській церкві с. Яблунівка Прилуцького благочиння. Чудотворна Іржавецька Матір Божа прославила Іржавецьку землю ще в часи козаччини. У роки комуністичної влади ікона знищена.


Свято-Воскресенська церква
Розташована недалеко від Свято-Преображенської церкви, в центрі Ічні. Має довжину до 60 м.
Будівництво церкви розпочалося стараннями прихожан і протоієрея Федора Копитовського 22 травня 1806 року. Освячена в жовтні 1810 року прилуцьким протоієреєм Іоанном Концевичем. Церква хрестоподібна, з широким середнім куполом, покрита металом, поштукатурена. Одноярусний іконостас, зроблений київським майстром Кулагіним, визолочений. Стіни і купол прикрашені фресками. Коштом купчихи Скапиної в 1846 році була добудована 2-престольна кам'яна церква. Ікони були київської художньої школи. У 1844 році побудована 2-ярусна дзвіниця. На ній знаходився дзвін вагою 4272 кг, вилитий у м. Ніжині.
Церква побудована з цегли, хрещата із прямокутними крилами. Гладку поверхню стін оживляють витягнуті у пропорціях віконні прорізи з арочним завершенням. Збереглася стародавня столярка. Церква цікава за задумом. Це один із найцікавіших витворів ампіру на Україні.
У літописі за 1720-1724 рр. написано, що священик Свято-Воскресенської церкви Костянтин Соколовський освячував знаменитий Троїцький храм у с. Іржавець, де стояла чудотворна Іржавецька Матір Божа. Церква закрита радянською владою. Великий дзвін знято, ікони і святі книги знищені...


Свято-Миколаївська церква (зруйнована)
Церква знищена. Побудована церква була у 1701 році коштом Василя Ревтюха у псевдоросійських формах.
До наших днів збереглася одна дзвіниця, на ній відсутній дах, а також дзвони, настінний розпис. Дзвіниця 3-ярусна. Церква належить до одного з небагатьох пам'ятників архітектури банного типу на Лівобережній Україні. Цікавий архітектурний задум надає церкві привабливості і надійності.

 

 

MyCounter - счётчик и статистика

© 2007-2011. Пам'ятки рідного краю
Розробка та підтримка - dSb