Головна Подорожі Карта пам'яток Борзна
   

Борзна

 

Розташоване на р. Борзенці за 14 км від станції Доч. Борзна – невеличке, чисте, стародавнє містечко. На початку XX ст. в Борзні було 5 церков: Свято-Троїцький собор, Різдва Христового, Свято-Миколаївська, Благовіщенська і Свято-Воскресенська церкви.


Троїцький собор
Найстаріша з церков – Троїцька церква – в 1733 році розвалилася від старості. У 1755 році настоятель Свято-Успенської церкви Михайло Бутовський вирішив її відновити. Протягом двох років він готувався до ремонту церкви. На своєму повозі об'їздив велику частину України і зібрав до 300 крб, заготовив метал на покрівлю і до 100 тисяч нової цегли. Церква була розібрана до того місця, де починалися тріщини. Розпочалися будівельні роботи. Михайло Бутовський в 1757 році знову відправився в Запоріжжя по козацьких полках, у Москву збирати кошти на будівництво церкви. Протягом двох років було зібрано більше 400 крб. Закупив вапно за свій кошт. Закінчили будівництво церкви в 1790 році при священику Миколі Бутовському, про що свідчить напис на іконі Святої Трійці: "Ця свята ікона, що знаходилася у граді Борзні... старанням священика Миколи Бутовського і прихожан; купців Ілліча і Йосифа Ізотових і І. Яковлевичем. Будівельні роботи закінчені 1789 року липня 30 дня. Освячена 1790 року травня 5 дня по благословенню єпископа Чернігівського Ієрофея".


Свято-Миколаївська церква
У 1764 році на місці згорілої церкви Святителя Миколи парафіяни і священики Ємельяницький і Ковалевський вирішили збудувати нову дерев'яну церкву. Протягом трьох років проходив збір коштів. Священик Симеон Ковалевський вирішив будувати не дерев'яну, а кам'яну церкву. Заготовлено було до півмільйона цегли, дикого каменю і заліза 300 пудів.
У 1765 році Симеон Ковалевський поїхав на Запорізьку Січ, де зібрав більше 400 крб. Ці гроші дозволили закінчити будівництво церкви. Освячена церква 1768 року. У 1775 році зроблений новий 3-ярусний дерев'яний різний позолочений іконостас. Оновлений у 1852 році, що коштувало 2,5 тис. крб.


Церква Різдва Христового
На місці цієї церкви стояла дерев'яна Різдва Богородицька церква, яка згоріла в 1693 р. Друга також згоріла в 1755 році. Побудована й освячена нова церква 1788 року. Особливу увагу привертала невеликих розмірів ікона Матері Божої. Її особливо шанували віруючі.

 

 

MyCounter - счётчик и статистика

© 2007-2011. Пам'ятки рідного краю
Розробка та підтримка - dSb